Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

Pobieranie cennika

Po zalogowaniu do naszego e-shopu każdy zarejestrowany klient będzie mógł samodzielnie pobrać cennik. W zakładce Produkty należy przejść do Cennika i wybrać Wysyłka jednorazowa. Cennik w nowym formacie – z ceną bazową, z cena uwzgledniającą rabat, produktami promowanymi oraz ceną KGO – zostanie wysłany na adres mailowy zgłoszony jako kontakt w naszym systemie. Można również wybrać opcję Regularne wysyłanie, wówczas cennik będzie generowany automatycznie i wysyłany w każdy poniedziałek rano.

 

Logowanie do platformy e-shop

Platforma sklepu internetowego e-shop przeznaczona jest wyłącznie dla klientów prowadzących działalność gospodarczą (B2B) i posiadających ważną umowę o współpracy ze spółką Greenlux. Warunkiem zalogowania się jest posiadanie aktualnego loginu i hasła. Aby uzyskać możliwość logowania skontaktuj się z przedstawicielem spółki Greenlux. Kontakt: http://www.greenlux.cz/default.asp?show=wm&wmpart=article&wmaid=50

 

Gdzie mogę znaleźć dane eulum / pliki z danymi fotometrycznymi opraw?

Pliki z danymi fotometrycznymi, które są niezbędne do wykonania obliczeń i projektów oświetleniowych, można znaleźć osobno dla każdej oprawy oświetleniowej w zakładce „Dokumenty powiązane” zlokalizowanej poniżej zdjęcia produktu. Pliki te są dostępne w najbardziej rozpowszechnionych formatach LDT i/lub IES.

 

Gdzie znajdę karty katalogowe produktów?

Karty katalogowe poszczególnych produktów są dostępne w postaci plików PDF. Karty te są udostępnione, dla każdego produktu, w zakładce „Dokumenty powiązane” zlokalizowanej poniżej zdjęcia danego produktu.  

 

Informacje o opcjach zamawiania

Jeśli chcesz zamówić większą ilość towaru niż zapas dostępny w e-sklepie B2B Greenlux, zamówienie to możesz złożyć. Gdy zamówione towary będą dostępne w magazynie, dział obsługi klienta Greenlux przekaże Ci informacje o możliwości dostawy tych towarów.

 

Gdzie są dostępne etykiety energetyczne (EEI) produktów?

Etykiety energetyczne (EEI), które zawierają informacje o klasie efektywności energetycznej, są dostępne w postaci plików PDF, dla każdego produktu oświetleniowego. Etykiety można odnaleźć poniżej zdjęcia produktu w zakładce „Dokumenty powiązane”.

 

Skąd mam wiedzieć, czy produkt ma możliwość ściemniania światła?

Informacje na ten temat można znaleźć w zakładce „Parametry” dla poszczególnego produktu, która znajduje się poniżej jego zdjęcia. W przypadku, gdy wersja fabryczna produktu nie jest przystosowana do ściemniania (regulacji intensywności świecenia) w parametrach będzie adnotacja: Możliwość ściemniania: Nie

 

Gdzie znajdę szczegółowe parametry techniczne wyrobu?

Informacje te można znaleźć w zakładce „Parametry” znajdującej się poniżej zdjęcia produktu.

 

Czy wyroby są oznaczone partią produkcyjną?

Każdy produkt jest oznaczony kodem partii/serii produkcyjnej umieszczonym na etykiecie produktu lub bezpośrednio na produkcie w sąsiedztwie etykiety. Kod partii / serii produkcyjnej składa się z 2-ch liter lub 2-ch liter poprzedzonych oznaczeniem P/A: (jeżeli oznaczenie jest umieszczone na etykiecie).

 

Jak mogę stwierdzić, czy oprawa nadaje się do montażu na powierzchniach normalnie palnych?

Wcześniejsze edycje norm serii EN 60598 wskazywały na konieczność znakowania opraw nadających się do montażu na powierzchniach normalnie palnych – w postaci litery „F” umieszczonej w trójkącie, a nie nadające się – F-przekreślone w trójkącie. W obecnych i aktualnych wydaniach norm tej serii odeszło się całkowicie od konieczności stosowania oznakowania dla opraw z możliwością instalowania na podłożu normalnie palnym. Znaczy to, iż każda oprawa oświetleniowa, która nie ma oznaczenia „F” nadaje się do montażu ma powierzchni normalnie palnej. Z kolei, te oprawy, które nie nadają się do instalowania na powierzchni normalnie palnej muszą mieć specjalne „nowe” oznaczenie (zawierające płomienie wskazujące ryzyko zapłonu i pożaru), którego znaczenie powinno być przedstawione w instrukcji dołączonej do wyrobu.

 

Jak prawidłowo zasilać taśmy LED 12V?

Taśmy LED/12V są przystosowane do zasilania napięciowego stałym, bezpiecznym napięciem (SELV) nie przekraczającym 12V DC. Obecnie można znaleźć szereg zasilaczy dedykowanych do zasilania taśm LED. W przypadku taśm LED o długości nie przekraczającej 5m problemy najczęściej nie występują. Wynika to z tego, że taśmy LED posiadają dobrane ścieżki prądowe o obciążalności dopasowanej dla długości do 5m.  W przypadku łączenia pasków LED o długości powyżej 5m, należy pamiętać, aby nie zasilać taśm z jednego punktu zasilania. Do każdego osobnego odcinka 5m należy doprowadzić odrębne zasilanie 12V DC. Tzn. pasek LED 10m złożony z 2-ch pasków 5m należy zasilić w 2-ch miejscach: na jednym z końców każdej taśmy LED. Dobierając zasilanie do taśm LED należy uwzględnić również zapas mocy zasilacza (wg informacji producenta zasilacza). Istotne jest również zapewnienie odpowiedniego chłodzenia taśmy LED w całym okresie jej użytkowania. Zalecamy stosowanie profili aluminiowych dedykowanych do taśm LED i dokładnego przyklejenia paska do profilu. Istotne jest, aby taśma całkowicie przylegała na całej długości do aluminiowego podłoża.

 

Czy każdy produkt oświetleniowy LED może być ściemniany?

Źródłem światła w produktach oświetleniowych w technologii LED są w uproszczeniu pojedyncze diody LED. Na ogół są to diody typu SMD, COB, MCOB. Diody te nadają się i mają dobre własności w zakresie regulacji intensywności świecenia. Jednakże, w finalnym wyrobie użytkowym, jakim jest lampa LED, czy też oprawa LED diody te są szeregowane w postaci pakietów - modułów LED i są zasilane dedykowanym, zintegrowanym lub dołączonym w komplecie – zasilaczem LED (tzw. DRIVER LED). Zasilacz taki, ze względu na potrzeby przeciętnego użytkownika, prostoty instalacji zasilającej, zapewnienia optymalnych warunków prądowych, napięciowych, termicznych, efektywności energetycznej, czy też optymalizacji kosztowej, jest konfigurowany jako „nieregulowany”, a tym samym produkt finalny jako – bez możliwości ściemniania. Jednakże w rozwiązaniach profesjonalnych, stosuje się wyroby z regulacją ściemniania. Wówczas producent takiego urządzenia musi dokładnie wskazać taką możliwość oraz zadedykować z jakimi urządzeniami / systemami regulacji i sterowania (w tym ściemniania) może współpracować wyrób. Na ogół na urządzeniu i jego dokumentacji poza dokładnym opisem i wskazówkami powinno znaleźć się oznaczenie „nie przekreślonego regulatora” i/lub odpowiedniego systemu sterowania np. DALI.

 

Czy można wymienić starą świetlówkę T8 na lampę LED T8?

Jest taka możliwość. Jednakże w każdym przypadku zalecamy zasięgnięcia opinii wykwalifikowanego elektryka.

Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt innego sposobu zasilania lampy LED T8 względem świetlówki rurowej T8. Najprościej mówiąc – świetlówki, aby prawidłowo pracowały musiały mieć zasilane wszystkie 4-kołki (piny). W lampach LED – wystarczy zasilanie tylko odpowiednich dwóch z czterech występujących. Zdecydowana większość obecnie stosowanych lamp LED, w tym naszych, określana jest jako – zasilana jednostronne. Oznacza to, żeby zasilić taką lampę LED T8 wystarczy doprowadzić zasilanie do 2-kołków znajdujących się po tej samej stronie lampy – zwracając szczególną uwagę na „biegunowość”, tzn. tylko jedna ze stron – odpowiednio oznakowana, jest stroną zasilającą

  1. Jeżeli wymieniamy lampę LED w oprawie, że statecznikiem indukcyjnym VVG, przy zachowaniu odpowiedniej biegunowości, wystarczy wymienić świetlówkę na lampę LED oraz zapłonnik na tzw. bezpiecznik LED (LED FUSE). Bezpiecznik taki, w zależności od modelu lampy może być w komplecie z lampą. Rozwiązanie to będzie możliwe, w przypadku opraw na kilka świetlówek, tylko w takich oprawach VVG, gdzie jeden statecznik VVG – zasilał jedną świetlówkę T8.

     

  2. Jeżeli wymieniamy świetlówkę na lampę LED w oprawach ze statecznikiem elektronicznym typu EVG, konieczna jest ingerencja w oprawie oświetleniowej. Niezbędne jest odłączenie lub całkowite wybudowanie statecznika EVG oraz zmiana w okablowaniu, żeby doprowadzić zasilanie sieciowe bezpośrednio do jednej z oprawek – po jednej stronie oprawy – zgodnie z biegunowością.

     

  3. Obecnie na rynku są dostępne zamienniki opraw świetlówkowych dedykowanych do opraw z wymiennymi lampami LED T8. Takie oprawy posiadają już konstrukcję zapewniającą łatwość i bezpieczeństwo związane ze stosowaniem lamp LED T8.

     

UWAGA! Ponieważ punkty 1 i 2 są związanie z zastosowaniem niefabrycznego rozwiązania, zalecamy zachowanie szczególnej rozwagi i oceny możliwości stosowania ze względu możliwość wystąpienia szeregu zagrożeń związanych z prawidłowym i bezpiecznym użytkowaniem, które mogły nie być przewidziane przez producenta oprawy pierwotnie przeznaczonej do stosowania ze świetlówkami T8.

 

Czy jest możliwe, że takie same produkty LED kupione w różnych okresach czasu będą się różnić wydajnością i barwą świecenia?

Tak.

Proszę jednak zwrócić uwagę, że jest to normalna typowa cecha produktów LED. Produkty te z upływem czasu – świecenia, nieznacznie zmieniają własności, co w niektórych przypadkach może być postrzegane jako niewielka zmiana barwy świecenia.

Zmiany w postrzeganiu, barwy świecenia i wydajności świetlnej mogą także wystąpić w poszczególnych, kolejnych partiach produkcyjnych. Wynika to z postępu technicznego w technologii LED, wykorzystywaniu innowacji i zmian w kierunku lepszej wydajności energetycznej.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zaloguj
 
    Nowe hasło
 
 
 

Filmy prezentacyjne

 

 

 

Prawa autorskie © 2023 CyberSoft s.r.o. Ustawienia plików cookie

Copyright © GREENLUX - 2023

Prawa autorskie © 2023 CyberSoft s.r.o.