Inteligentny dom łatwo i tanio

W dzisiejszych czasach wymagania użytkowników dotyczące komfortu i bezpieczeństwa w domu stale rosną. Wiele osób decyduje się na złożone, drogie systemy, które trzeba zaplanować już podczas budowy lub remontu domu lub mieszkania.. Rozwiązania te wymagają jednak profesjonalnego, kompletnego projektu obejmującego okablowanie, jednostkę centralną i programowanie. Zwykle użytkownik ponosi bardzo wysokie.

Jako kompromis dla użytkowników, którzy chcą korzystać z nowoczesnych inteligentnych technologii, a jednocześnie nie sięgać głęboko do kieszeni, dostępne jest rozwiązanie inteligentnego domu, które można wdrożyć samodzielnie według własnych wymagań. Wystarczy telefon lub tablet z systemem Android/iOS oraz połączenie z siecią Wi-Fi (2,4 GHz). Większość urządzeń WiFi może zainstalować nawet laik z niewielką wiedzą techniczną.

Wszystkimi produktami WiFi od producenta Greenlux można łatwo sterować za pomocą aplikacji mobilnej Tuya, która umożliwia zdalne sterowanie nawet będąc poza domem. Aplikacja daje dostęp do wielu przydatnych funkcji dla każdego produktu, które różnią się w zależności od typu urządzenia. Interaktywne menu aplikacji zapewnia łatwe parowanie każdego produktu i późniejszą konfigurację.

Bezpieczeństwo to podstawa

Podczas tworzenia inteligentnego domu inteligentny czujnik PIR monitorujący ruch ludzi zadba o bezpieczeństwo, a czujniki drzwi i okien powiadomią Cię o wtargnięciu do domu. Zwiększy to poziom bezpieczeństwa nie tylko w domu, ale także w domku letniskowym lub w innych mniej zaludnionych miejscach.

W przypadku wycieku wody lub pojawienia się dymu inteligentny czujnik zalania i dymu poinformuje Cię alarmem akustycznym, co daje możliwość zapobieżenia poważnym szkodom materialnym, a w przypadku zadymienia -także zdrowiu. Wszystkie te czujniki informują Cię w formie powiadomienia, które również niezwłocznie wyświetla się na Twoim telefonie.

Inteligentne kamery zadbają o ciągły monitoring przestrzeni zewnętrznych i wewnętrznych. Dzięki noktowizorowi na podczerwień będziesz mieć doskonały przegląd tego, co dzieje się po zmroku. Kamery wewnętrzne wyposażone są w funkcję śledzenia poruszających się osób. Dzięki temu kamera obraca się i stale monitoruje osobę przechodzącą w jej polu widzenia. Korzystając z dwukierunkowego systemu audio, możesz także komunikować się zdalnie z domownikami lub zwierzętami domowymi. Dzięki tym funkcjom kamera może być również używana jako elektroniczna niania.

 

 

 

 

 

Nawet zwykłe urządzenia i oświetlenie mogą być inteligentne

Tworząc inteligentny dom można również łatwo zmodyfikować instalację elektryczną bez większych ingerencji. Na przykład w celu sterowania oświetleniem. Możesz to osiągnąć dzięki inteligentnym przełącznikom dotykowym. Możesz je zastąpić obecnymi przełącznikami wbudowanymi w puszki instalacyjne. Za pomocą tych przełączników można sterować oświetleniem zarówno dotykiem, jak i zdalnie, a także ustawić timery lub funkcje odliczania czasu do włączenia / wyłączenia. Oprócz wersji do zabudowy w puszce instalacyjnej istnieje również osobny włącznik, który jako urządzenie można zainstalować bezpośrednio w obwodach elektrycznych i tym samym sterować różnymi urządzeniami gospodarstwa domowego, takimi jak wentylatory, grzejniki, klimatyzatory itp.

Oferujemy także pojedyncze inteligentne wtyczki/gniazda oraz inteligentne przedłużacze wielogniazdowe wraz gniazdami USB umożliwiającymi ładowanie różnych urządzeń np. smartfomów, tabletów itp.
Dzięki tym urządzeniom możesz zamienić zwykłe urządzenia w inteligentne.

 

 

 

 

 

Świeć łatwo, inteligentnie i oszczęedni

Każdy nowoczesny dom musi mieć również inteligentne oświetlenie. Możesz to osiągnąć albo za pomocą inteligentnych przełączników, albo możesz wybrać wariant inteligentnych lamp, które można nie tylko włączać, ale także modyfikować emitowane światło.

Do zabudowy oferowany jest panel LED CCT z możliwością dowolnego ustawienia temperatury barwowej od białej ciepłej do białej zimnej oraz ich późniejszego ściemniania. Za pomocą zaawansowanych funkcji można np. ustawić zachowanie oprawy tak, aby temperatura barwowa odpowiadała aktualnemu spektrum panującemu na zewnątrz. Zmniejszy to na przykład niebieską składową światła, która zakłóca sen wieczorem.

Jeśli posiadasz zwykłe lampy lub oprawy oświetleniowe na wymienne żarówki – posłuży Ci wariant lampy LED RGB, gdzie dzięki kolorowym chipom LED możesz dodatkowo uzyskać kombinację aż 16 milionów kolorów.

Jeśli lubisz taśmy LED, możesz skorzystać z opcji sterowników LED, którymi możesz sterować zarówno jednokolorowymi, jak i wielokolorowymi taśmami LED.

 

 

 

 

 

Pozbądź się wszystkich starych pilotów i sterowników

Dzisiejsze nowoczesne gospodarstwa domowe przepełnione są całą gamą urządzeń, którymi sterujemy za pomocą indywidualnych pilotów. Wszystkie te piloty, które korzystają z sygnału podczerwieni można łatwo zastąpić lub uzupełnić dodatkowym uniwersalnym urządzeniem – WiFi USB REMOTE CONTROL. Stworzy to możliwość sterowania jednym wygodnym urządzeniem – naszym Smartfonem z możliwością wydawania komend głosowych.

W dzisiejszych czasach wystarczy kominikacja głosowa

Wszystkie produkty, poza tymi zabezpieczającymi, współpracują z asystentami głosowymi Google Assistant i Amazon Alexa. Pozwala to na wygodne sterowanie domem zarówno za pomocą telefonu, jak i głosu. Na przykład możesz włączać i wyłączać telewizor, oświetlenie, urządzenia i inne urządzenia lub zmieniać ich określone funkcje za pomocą komend głosowych.

Możliwość automatyzacji

Aplikacja Tuya ma możliwość tworzenia automatycznych funkcji zależnych od czasu, pogody, temperatury zewnętrznej, lokalizacji GPS czy aktualnego stanu innego inteligentnego urządzenia. Na przykład możesz automatycznie włączyć podgrzewacz wody i ogrzewanie już w drodze do domu, ustawiając inteligentne gniazdko, aby włączało się po dotarciu do określonej lokalizacji. Możesz przełączać oświetlenie w zależności od pory lub zachodu słońca, aby stworzyć inteligentny scenariusz, w którym oświetlenie włączy się automatycznie tylko w ciemności. Dzięki czujnikowi zalania możesz ustawić pompę tak, aby włączała się automatycznie po wykryciu wody, którą podłączyłeś do inteligentnego gniazdka. Możliwości jest wiele, trzeba tylko dać przestrzeń wyobraźni.

Szczegółowe informacje znajdują się w kartach katalogowych poszczególnych produktów.

 

Wybierz pola do wyświetlenia. Pozostałe zostaną ukryte. Przeciągnij, aby zmienić kolejność.
  • Zdjęcie
  • SKU
  • Opis
  • Dodatkowe informacje
Kliknij na zewnątrz, aby ukryć panel porównania
Porównaj